استان یزد به عنوان برترین استان الکترونیکی و پیشرو در خدمات الکترونیک، در حال تکمیل چرخه وسیع خدمات الکترونیکی خود و برداشتن گام بلندی به سوی تحقق اهداف تدوین شده خویش است. تاكنون چندين پروژه و طرح در اين راستا اجرا شده كه جايگاه كنوني استان نتيجه همه اين تلاش­ ها است.

 about us

مشكل اصلي در برداشتن گام­هاي لازم پيوسته و وابستگي بسياري از بخش­ها به ديدگاه، ابزارها و زيرساخت دولت الكترونيك خلاصه شده است. در این پروژه شرکت خانه پژوهش فاوا به عنوان مشاور استانداري يزد به عنوان متولي اصلي پيشرفت استان سعی بر آن دارد تا با شناسایی خدماتی که بنا به دلایل مختلف تا کنون پیاده سازی نگردیده و یا متولی مشخصی ندارند، خلا موجود را يافته و با بسترسازي لازم ارائه خدمات شهروندي مناسب آن را پر نمايد.

 کارشناسان شرکت خانه پژوهش فاوا در این پروژه ضمن مطالعه کامل کلیه اسناد بالادستی مرتبط از جمله سند جامع استان الکترونیک یزد و با در نظر گرفتن کلیه اهداف، چشم اندازها و برنامه­ های مطرح شده در آن­ها، نيازسنجي در سطح استان، مطالعه تطبيقي و ارزیابی نمونه­ های موفق و پیشرو در عرصه شهرهای هوشمند دنیا و خدمات الکترونیک شهروندی ارائه شده در آن­ها تلاش خواهند کرد که با رویکردی عملگرا به بررسی وضعیت استان یزد در حوزه دولت الکترونیک و خدمات شهروندی الکترونیک پرداخته و با در نظر گرفتن استعدادها، ویژگی­ها، نقاط ضعف و قوت استان یزد در حوزه خدمات الکترونیک شهروندی به معرفی خدمات شهروندی الکترونیکی جدید، ذينفعان، متوليان بالقوه و نحوه پیاده­ سازی آن­ها بپردازند.

بطور کلی این پروژه در راستای اهداف زیر گام برخواهد داشت:  

  1. شناسایی حوزه­ های مختلف ارائه خدمات شهروندی الکترونیکی در استان یزد
  2. مطالعه تطبیقی بررسی وضعیت ارائه خدمات شهروندی الکترونیک در چند شهر دنیا
  3. ارزیابی وضعیت فعلی خدمات الکترونیک شهروندی ارائه شده در استان یزد
  4. ارائه لیست خدمات الکترونیک شهروندی قابل ارائه در استان یزد
  5. ارزیابی و ارائه راهکار برای پیاده­ سازی و ارائه خدمات شهروندی الکترونیکی منتخب در سطح استان

در جهت بهره‌گيري از راي شما عزيزان صاحب نظر پرسشنامه ای طراحی شده و از شما تقاضا داريم با پاسخگوئي به آنها ما را در اين راه ياري نمائيد. این نظرسنجي با همکاری دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات و امنيت استانداری یزد و شرکت دانش بنیان خانه پژوهش فاوا اجرا می‌شود.

از این که با صرف زمان خود ما را در این طرح بزرگ یاری می‌کنید، سپاسگزاریم.

پرسشنامه

 

مجری پروژه : شرکت دانش بنیان خانه پژوهش فاوا

کار فرما : دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات و امنيت استانداری یزد