مقدمات برنامه ریزی استراتژیک

آموزش برنامه‌ريزي استراتژيك و بالاتر از آن تفكر استراتژيك يكي از نيازهاي مديران است. آن‌ها نياز دارند تا علاوه بر خود، اين مفاهيم در مجموعه آن‌ها نيز نهادينه گردد.

beginningstrategicmanagement

ازاین‌رو تعاوني دانش‌بنیان خانه پژوهش فاوا دوره‌هاي پيشرفته ويژه مديران خود را با هدف آگاهی‌بخش به مديران برنامه‌ريزي و اجرا مي‌نمايد. تجربه چندين دوره ما را بر آن داشت تا بر مبناي دوره‌هاي برگزارشده و مطالب آن‌ها، مستندي مفيد براي مديران تهيه كنيم. مطالب اين مستند علاوه بر دانش عمومي مدرسان خانه پژوهش فاوا، از کتاب‌های دستاورد اجرا نوشته كاپلان و نورتون ترجمه محمدرضا عاطفي، پنج فرمان برای تفکر استراتژیک نوشته غفاریان و کیانی، اوج‌گیری قواعد سه‌گانه تفکر استراتژیک نوشته ریچ هورواث، ترجمه کلالی و وطن‌دوست، مدیریت استراتژیک اصول و شیوه‌های عمل نوشته تامپسون و گمبل، ترجمه عبدالوند و نیکومرام و دستاورد اجرا نوشته كاپلان و نورتون ترجمه محمدرضا عاطفی تهیه و با استفاده از دست‌نوشته‌هایی از كلاس‌هاي دكتر تصديقي و مهندس فنائي بازبيني و به‌روزرسانی شده است.

 

pdfintroduction to strategic management-section1.pdf

مقایسه تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی

در شرایطی که تولید و عرضه کالا و خدمات، مبنا و میزانی جهت سنجش توسعه‌یافتگی اقتصادی کشورها قلمداد میشود، مصرف‌کننده به‌عنوان عنصری که پایداری این روند را تضمین کند نقشی مهم و حیاتی در رونق بخشی به بازار ایفا می‌کند.

مقدمات برنامه ریزی استراتژیک

آموزش برنامه‌ريزي استراتژيك و بالاتر از آن تفكر استراتژيك يكي از نيازهاي مديران است. آن‌ها نياز دارند تا علاوه بر خود، اين مفاهيم در مجموعه آن‌ها نيز نهادينه گردد.

سیر تکامل روشی کارت امتیازی متوازن از سیستم ارزیابی عملکرد تا سیستم جامع مدیریت

در اواخر دهه 1980 مقالات متعددی در نشریات مدیریتی اروپا و امریکا در مورد ناکارآمدی روش‌های ارزیابی عملکرد شرکت‎ها منتشر شد. در سال 1987 تحقیقاتی توسط انجمن مدیریت حسابداری امریکا نشان داد که 60 درصد از مجموع 260 مدیر مالی و 64 مدیر اجرایی شرکت‌های آمریکایی از سیستم ارزیابی عملکرد خود ناراضی بودند.

کلمه Cynefin، اصطلاحی ولزی است که توسط محقق ولزی به نام دیو اسنودن جهت توصیف چشم‌اندازی از ماهیت تکاملی سیستم‌های بغرنج ازجمله عدم قطعیت ذاتی آن‌ها انتخاب شده است. این نام تأثیر تجربیات انسان بر تعاملات او را یادآور می‌کند.

فرصت رشد یک تریلیون دلاری ایران در دوران پساتحریم بر اساس تحلیل‌های مکنزی

ایران چقدر و با چه سرعتی می‌تواند رشد کند؟ کدام‌یک از محرک‌های رشد از اهمیت بالاتری برخوردار هستند؟ و چه چیزی ممکن است پیامدی برای اقتصاد جهان محسوب شود؟

برنامه‌ریزی استراتژیک مدل دیوید

تغییرات در محیط‌های درون و برون‌سازمانی از مهم‌ترین ویژگی‌های موردتوجه مدیران و برنامه ریزان استراتژیک می‌باشد. امروزه بیشتر سازمان‌ها برای افزایش توانمندی‌ها، رشد و بقای بلندمدت و کاهش ریسک عملیات خود نیازمند تدوین برنامه‌ریزی استراتژیک می‌باشند.

بیشتر نشان دادن