سطح Expert ویژه کسانی است که تمایل دارند در یکی از بالاترین سطوح دانش مدیریت خدمات فناوری اطلاعات آینده کاری خود را دنبال نمایند. کسب مدرک این سطح باعث گسترش توانائی‌های فرد و حرفه او خواهد شد.

itil expert

دستیابی به سطح Expert

  • روش ماژولار چارچوب ITIL در سطوح آن نیز نمایان است. دانشجویان می‌توانند پس از گذراندن Foundation بسته به نوع فعالیت و علاقمندی خود مسیرهای متفاوتی را با تمرکز بر بخشهای مختلف چرخه خدمات فناوری اطلاعات انتخاب کنند.
  • انعطاف‌پذیری زیاد ماژولها به دانشجویان این امکان را داده است تا با توجه به نیازهای کاری و علایق شخصی خود سبد دانش متفاوتی را برای خود برگزینند.
  • علیرغم تمام این آزادیها برخی از الزامات کلیدی وجود دارند که تمام افراد باید آنها را رعایت کنند. این الزامات کلیدی عبارتند از:
  • تمامی افراد باید مدرک سطح Foundation یا معادل Bridge آنرا داشته باشند.
  • تا رسیدن به ماژول MALC از مراحل Foundation و Intermediate 17 امتیاز باید کسب نمود.
  • از هر دو مسیر ممکن در Intermediate میتوان امتیازات کسب نمود.
  • با احتساب 5 امتیاز MALC تا رسیده به سطح Expert مجموعا 22 امتیاز نیاز است.

با مطالعه مسیر رسیدن تا سطح Expert میتوان مشاهده نمود که افراد دارنده مدرک این سطح به دانش و مهارت لازم برای درک مفاهیم و موقعیتها، آشنائی با مسائل و نکات مرتبط با چرخه عمر، پیاده‌سازی و بهبود دائم مدیریت سرویس فناوری اطلاعات دست یافته‌اند.

مقایسه تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی

در شرایطی که تولید و عرضه کالا و خدمات، مبنا و میزانی جهت سنجش توسعه‌یافتگی اقتصادی کشورها قلمداد میشود، مصرف‌کننده به‌عنوان عنصری که پایداری این روند را تضمین کند نقشی مهم و حیاتی در رونق بخشی به بازار ایفا می‌کند.

مقدمات برنامه ریزی استراتژیک

آموزش برنامه‌ريزي استراتژيك و بالاتر از آن تفكر استراتژيك يكي از نيازهاي مديران است. آن‌ها نياز دارند تا علاوه بر خود، اين مفاهيم در مجموعه آن‌ها نيز نهادينه گردد.

سیر تکامل روشی کارت امتیازی متوازن از سیستم ارزیابی عملکرد تا سیستم جامع مدیریت

در اواخر دهه 1980 مقالات متعددی در نشریات مدیریتی اروپا و امریکا در مورد ناکارآمدی روش‌های ارزیابی عملکرد شرکت‎ها منتشر شد. در سال 1987 تحقیقاتی توسط انجمن مدیریت حسابداری امریکا نشان داد که 60 درصد از مجموع 260 مدیر مالی و 64 مدیر اجرایی شرکت‌های آمریکایی از سیستم ارزیابی عملکرد خود ناراضی بودند.

کلمه Cynefin، اصطلاحی ولزی است که توسط محقق ولزی به نام دیو اسنودن جهت توصیف چشم‌اندازی از ماهیت تکاملی سیستم‌های بغرنج ازجمله عدم قطعیت ذاتی آن‌ها انتخاب شده است. این نام تأثیر تجربیات انسان بر تعاملات او را یادآور می‌کند.

فرصت رشد یک تریلیون دلاری ایران در دوران پساتحریم بر اساس تحلیل‌های مکنزی

ایران چقدر و با چه سرعتی می‌تواند رشد کند؟ کدام‌یک از محرک‌های رشد از اهمیت بالاتری برخوردار هستند؟ و چه چیزی ممکن است پیامدی برای اقتصاد جهان محسوب شود؟

برنامه‌ریزی استراتژیک مدل دیوید

تغییرات در محیط‌های درون و برون‌سازمانی از مهم‌ترین ویژگی‌های موردتوجه مدیران و برنامه ریزان استراتژیک می‌باشد. امروزه بیشتر سازمان‌ها برای افزایش توانمندی‌ها، رشد و بقای بلندمدت و کاهش ریسک عملیات خود نیازمند تدوین برنامه‌ریزی استراتژیک می‌باشند.

بیشتر نشان دادن